Ezek a világ legjobb egyetemei a QS legfrissebb rangsora szerint
A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.
A híres brit és amerikai egyetemek között van néhány ázsiai, ausztrál és európai intézmény is. Mutatjuk a top 15-ös listát.
Tizenegy magyar intézmény került be a Quacquarelli Symonds legfrissebb nemzetközi egyetemi rangsorába. Több magyar intézmény ráadásul óriásit javított; az ELTE, a szegedi és a debreceni egyetem is bekerült a legjobb hatszázba.
Az egyetem a „US News Best Global Universities” 2022-es világrangsorának 9 szakterületi listájára került fel.
A tavalyi 726. helyről a 662. helyre lépett elő a Szegedi Tudományegyetem a U.S News & World Report Education rangsorában.
Idén négy magyar egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) rangsorára, közismert nevén a sanghaji felsőoktatási listára.
Kilenc magyar egyetem került fel a sanghaji felsőoktatási rangsor friss tudományterületi listáira. A legjobb eredményt - saját szakterületén - az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el, fizikából a világ 150 legjobb felsőoktatási intézménye közé sorolták.
A U-Multirank (UMR) nemzetközi egyetemi rangsor legfrissebb, 2022-es eredményei alapján tizenkét magyar egyetem eredményei is összehasonlíthatók egymással.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) 2023-as felsőoktatási világrangsora, a magyar egyetemek közül idén is a Szegedi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a listát.
Több kínai egyetemen döntöttek úgy, hogy többé nem szeretnének szerepelni a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban. Hszi Csin-ping kínai elnök ugyanis arra szólította fel a kínai felsőoktatási intézményeket, hogy "törjenek új utat maguk előtt" - számolt be internetes kiadásában pénteken a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
A Miskolci Egyetem a „mérnöki tudományok” kategóriában az 1543 egyetemet rangsoroló lista 451-500. helyén végzett.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem az űrtudományi mellett a fizikai és a pszichológiai területen is bekerült a világ 200 legjobb egyeteme közé.
Friss világrangsort tett közzé a brit Quacquarelli Symonds (QS), amelyben az egyetemek foglalkoztatási eredményei vizsgálták. A listán három magyar intézmény is van.
ELTE, BME, SE: összesen tíz magyar egyetem került fel az Academic Ranking of World Universities (ARWU) szakterületi rangsorára.
Több magyar egyetem is előkelő helyet szerzett a Times Higher Education (THE) feltörekvő gazdaságok felsőoktatási intézményeit vizsgáló rangsorán. A Semmelweis Egyetem a top100-ba is befért a 64. helyezésével.
Nyilvánosságra hozta a Quacquarelli Symonds (QS) 2021-es tudományterületi listáját. Idén is több magyar egyetem került a legjobbak közé például a biológiai, az orvostudományi és a közgazdasági listán.
Hét magyar egyetem került be a most megjelent US News Best Global Universities 2021-es világrangsorába. A legjobb részeredményt a Semmelweis Egyetem érte el: 87. lett.
Önmagában a fenntartóváltás biztosan nem eredményez majd jelentős javulást az egyetemek rangsorhelyezésében - mondja a magyar felsőoktatás külföldi megítéléséről Fábri György egyetemi docens, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoportjának vezetője, akit a modellváltó egyetemek és a nemzetközi rangsorszereplések kapcsolatáról is kérdeztünk.
Kilenc magyar egyetem került be a Times Higher Education (THE) 2021-es rangsorába. A 2021-es listában több mint 1500 egyetem került be összesen 93 országból.
Az Academic Ranking of World Universities (ARWU) rangsort megjelentető SanghaiRanking frissen kiadott szakterületi listáin több magyar egyetem is helyet kapott.
Az ELTE, a Szegedi Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem is bekerült a Times Higher Education fizikai tudományi képzéseket tartalmazó rangsorába.